• تاریخ : 1399-11-09
  • |
  • نویسنده : مهدی دارابی

SSL چیست؟

گواهی امنیتی SSL چه کاری انجام می دهد وبه چه معنایی چیست؟

.(SSL) مخفف (Secure Socket Layer) است. به معنی لایه امنیتی محافظت می شود. که توسط (SSL) تبادل اطلاعات بین کاربر به سرور است. که به صورت کد گذاری شده (Encrypted) است. که برای جلو گیری از سرقت اطلاعات است. وقتی درس وب سایت شما http:// باشد. هیچ رمز گذاری اطلاعات بر روی وب سایت شما نیست. وبه راحتی می توانند شما را هک کنند. و تمام اطلاعاتی جا به جا می شوند را به دسترسی داشته باشند. اما وب سایت که پروتکل  HTTPS دارندو با https:// شروع می شوند یک لایه امن دارند واجازه نمی دهد کسی به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند.

 

چندنوع (SSL) داریم؟
گواهینامه(SSL) در 4 تا نوع مختلف وجود دارد. و هر کدام دارای ویژگی های خاص و متفاوتی دارند.

 

.انواع (SSL):

1. گواهی اعتبارسنجی دامنه (DV):

.(DV) مخفف ( Domain Validated) است. که تأیید کننده مالکیت دامنه بوده. این ارزان ترین ترین (SSL) است و معمولا برای وب سایت های عمومی استفاده می شود.

 

2. گواهی اعتبارسنجی سازمانی (OV):

.(OV) مخفف (Organization Validated) است. که برای تأیید مالکیتدامنه،کسب و کار بوده و نیازمند ارائه ترجمه مدارک آن است. و بسیار قابل اعتماد می باشند. و سازمان ها به وسیله عوامل انسانی بررسی می شود. تا کامل اثبات شود که سازمان های متقاضی ثبت شده است.

 

3.گواهی اعتبارسنجی گسترده(EV):

.(EV)مخفف(Extended Validation)است.وتأیید کننده مالیکت دامنه و کسب و کار است و در مراحل احزار هویت بسیار سخت می گیرند. گواهی های (EV) یک نوار سبز رنگ در مرورگر بازید کننده گان فعال می کنند. تا تفاوتی بین گواهی های (SSL) معمولی وگواهی های (EV) ایجاد نمایید و جعل هویت وب سایت های استفاده کننده از این نوع گواهی هارا می توان گفت غیر ممکن است.

 

4.گواهی (Wildcard SSL):

.گواهی (Wildcard SSL) تنها برای یک آدرس مشخص فعال می شوند. (Wildcard) این امکان را فراهم می کنند تا بتوانید به همراه دامنه اصلی خود تمامی زیر دامین هارا تحت پوشش گواهی (SSL) خود قرار می دهید.

ارسال نظر